Korona virüsü ne yazık ki tüm dünya ile birlikte bizleri de etkisi altına aldı. Kişisel ve toplumsal sağlığımızı korumak için sosyal izolasyon ile çoğumuz evlerimizde vakit geçiriyoruz. Peki bu izolasyon süreci bitene kadar evde sağlıklı yaşam ve cilt bakımlarımız için neler yapabiliriz?

• Sağlıklı beslenme bu süreçte en önemli adımlardan mümkün olduğunca sebze, meyve türü besinler tüketin.
• Öncelikle evlerde kaldığımız bu dönemde formumuzu korumak, vücut direncimizi artırmak en önemli maddelerden biri. Teknoloji çağında olmanın nimetlerinden faydalanarak çeşitli platformlar sayesinde kendinize egzersiz tablosu oluşturabilirsiniz.
• Ruhsal olarak rahatlamak ve pozitif kalmak için meditasyon, yoga ya da nefes egzersizleri de faydalı olacaktır.
• Bedenimiz ve ruhumuzu beslemenin yanında tabii ki cildimiz içinde gerekli işlemleri yapmalıyız. Evde rutin olarak yaptığınız cilt bakım işlemleriniz varsa lütfen bunları aksatmayın.

Peki bizim önerdiğimiz Cilt Bakım işlemleri nelerdir?
Öncelikle cildimiz için günlük temizliklerini yapmak çok önemli. Cildimizin nefes alması için temizleyici ürünlerinizi kullanmalısınız. Bakım ürünleri ve kremleriniz ile onu beslemeyi ihmal etmeyin.
• Güne soğuk bir duş ile başlayarak daha canlı bir görünüme sahip olabilirsiniz.
• Bu dönemde uyku düzeninizde değişmeler olabilir. Buda göz altı morluklarının oluşmasına neden olur. Ufak bir işlemle bu sorunu çözebilirsiniz: Salatalık dilimlerinin mucizevi etkisi. 15 dakika göz kapaklarında bekletmeniz yeterli olacaktır.
• Cildinizi kir ve yağdan arındırmak için doğal mucize maden suyundan faydalanın. Gece yatmadan önce ve sabah uyandığınızda yüzünüzü maden suyuyla yıkayabilirsiniz.
• Yüzünüze parlaklık kazandırmak için papatya çayından faydalanabilirsiniz. Yapımı ise çok basit: Çaydanlıkta bir fincan suyu kaynatın, içine 2 poşet papatya çayı atın ve kaynamaya başladığı anda kapatıp demlenmesini bekleyin, soğuyunca tıpkı tonik gibi yüzünüze sürün, bir süre bekleyip sonrasında suyla durulayın.

Hayat varsa umut vardır.