Soğuk Lipoliz

|Soğuk Lipoliz
Soğuk Lipoliz

Soğuk lipoliz diğer dokulara zarar vermeden yağ dokusunun dondurularak yağ hücrelerinin apoptosis denilen hücre ölümüne uğratılarak vücuttan atılması işlemidir. Bölgesel yağlanmalarda uygulamanın 2 – 4 ay sonrasında dikkat çekici sonuçlar alınır.

Etki Mekanizması

Soğuk lipoliz başlığı bölgesel yağlanma olan dokuyu vakumlayıp içine çekerek soğuturken kan damarları ve sinirler gibi diğer dokulara zarar vermez. Donan yağ hücrelerinde apoptosis denilen hücre ölümü gerçekleşir. Böylece yağlı dokunun miktarında azalma kaydedilir.

Bize merkezimizin telefonu 0 216 348 28 20‘den bize ulaşabilirsiniz.

Yağ Hücreleri Vücuttan Nasıl Uzaklaştırılır?

Uygulama sonunda yağ hücreleri kan ve lenf dolaşımı yoluyla vücuttan uzaklaştırılır. Yağ hücrelerinin uzaklaştırılması işlemi hızlı bir şekilde gerçekleşmediğinden dolayı karaciğerin işleyişinde negatif bir etki yaratmaz.

Donarak Yok Olan Yalnızca Yağ Hücreleri midir?

Kan, sinir ve kas hücreleri soğuğa karşı yağ hücrelerine göre daha dirençlidir. Bu durum soğuk lipolizin neden sadece yağ hücrelerini yok ettiğini ve diğer dokulara zarar vermediğini açıklar.

Sonuçlar Nasıldır ?

Klinik çalışmalar göstermiştir ki tek seans soğuk lipoliz uygulamasının 2-4 ay sonrasında uygulama bölgesinde 4-6cm incelme görülür.

Sonuçlar Kalıcı mıdır?

Uygulama sonrasında kişi diyetine dikkat ettiği takdirde alınan sonuç kalıcı olmaktadır. Soğuk Lipoliz uygulaması sonrasında vücuttan yağ atılımı yavaş bir şekilde 2-4 aya uzanan bir süreç boyunca gerçekleşir. Yağ hücreleri kan ve lenf dolaşımı yardımıyla vücuttan atılır. Yağların vücuttan uzaklaştırılması yavaş ve güvenli bir şeklide gerçekleşir.

Uygulama Sonrasında Neler Yaşanır?

Soğuk lipoliz tamamıyla cerrahi olmayan bir operasyon olup kişi normal yaşamına uygulama sonrasında dönebilmektedir. Uygulamadan sonra bölgede hafif bir kızarıklık olmakla birlikte en fazla birkaç saat sürede yok olur. Bölgede uygulama sonrasında hafif bir morarma ve şişkinlik olabilir. Ancak bu durum da 2-3 günde iyileşir.

Hangi Kişiler En Uygun Adaydır?

Bölgesel yağların diyet ve egzersiz ile yok edilemediği bölgelere sahip kişilerde soğuk lipoliz uygulaması çok iyi neticeler vermektedir.

Numaranızı bırakın, biz sizi arayalım.

Bu hizmetimiz hakkında bilgi almak için, aşağıya numaranızı bırakmanız yeterli 🙂