Selülit, hemen hemen her kadının korkulu rüyası. Hele ki yaza az bir sure varken  korku gittikçe artıyor ve selüliti en hızlı nasıl geçiririm diye araştırmalar başlıyor.

Selülit, kilolu bireylerde olduğu gibi zayıf bireylerde de görülebilir. Genetik faktörler tabiki selülit oluşumunda en önemli faktörlerdendir; fakat genetiğin arkasına sığınıp’ nasıl olsa bizim ailede genetik,  ne yapsam geçmeyecek ‘ diye düşünmemek gerekir.

Her olayda olduğu gibi farkındalık ve kendini tanıma oldukça önemlidir. Var olan bir selülitiniz varsa daha fazla gecikmeden harekete geçin.

  • Kan şekerini yükseltmeyen besinlerle beslenin. Çünkü kan şekerinizin çok yüksek olması demek kan yağlarınızın çok yüksek olması demektir ve bu durum selülit oluşumunu başlatır. Beslenmenizde lifli gıdalara (yeşil yapraklı sebzeler), sağlıklı protein (et, balık, yumurta, peynir) ve sağlıklı yağlara (zeytin, avakado, fındık, ceviz) yer vermelisiniz.
  • Bol bol su için. Su olmadan hayat olmaz, dolaşım gerçekleşmez. Kaç bardak içmeliyiz sorusunu sorabilirsiniz. Genel olarak 8-10 bardak desek te uyandıgınızda ilk idrarınızın rengine bakmanızı tavsiye ederim. Renk ne kadar açıksa içtiğiniz su miktarı o kadar yeterlidir. Renk koyu ise içtiğiniz su miktarını arttırmalısınız.
  • Diuretik içeceklerin miktarını sınırlayın yani ; çay, kahve, bitki çayı gibi içecekler su yerine geçmez ve vücuttan su atar.
  • Alkol ve şekerli,gazlı içeceklerden uzak durun. Bir bardağında 12 küp şeker olan bir içecekten ne gibi bir fayda gelsin ki zaten J
  • Hareket, hareket, hareket,!! Plates yapabilirsiniz, koşabilirsiniz, yürüyebilirsiniz. Hareket olmadan o görünümü yok edemezsiniz.
  • Ayrıca tüm bu saydıklarıma ek olarak selülit tedavisi uygulatabilirsiniz. Radyofrekans ya da AWT (akustik dalga terapisi), lenf drenaj, andulasyon, Venus Legacy, LPG gibi merkezimizdeki cihazlardan yararlanabilirsiniz.