LPG Lipomasaj Uygulaması Nedir? Ne İşe Yarar?

Ergenliğe girdikten sonra, karın, pelvik ve bacak bölgelerindeki deri altında biriken yağların oluşması durumu her kadında görülmektedir.  Bu yağ birikimine selülit denir ve çok çeşitli faktörlerden kaynaklanabilir ve aşırı derecede kilolu olan kadınlarda görülür. Derinin çukurlaşması kolay olsa da, çukurlardan kurtulmak o kadar kolay değildir. Karnınızdaki, kalçalarınızdaki veya baldırlarınızdaki selülit görünümünü azaltmak için çözümler arıyorsanız, LPG lipomasaj selülit uygulaması hakkında bilgi almak için okumaya devam edin.

Selüliti Azaltmak İçin Cildin Uyarımı

Çoğu kadın, selülitleri ortadan kaldırmak için invaziv prosedürlere başvurmak zorunda kalacaklarını varsayar, ancak durum böyle değildir. Selülit uygulamaları söz konusu olduğunda birçok popüler ve cerrahi olmayan teknik bulunmaktadır. Bunlardan biri de LPG lipomasaj uygulamasıdır. Bu uygulama yöntemi ile yağ hücrelerine sinyal göndermek için mekanik stimülasyon kullanılır.

LPG Lipomasaj Uygulaması Nedir?

Lipomassage selülit uygulaması olarak da bilinen LPG uygulaması, egzersiz ve diyete dirençli yağlar için tasarlanmıştır. Cerrahi olmayan bu yöntemle selülite neden olan yağlar parçalanarak vücut tarafından emilmesi sağlanır. Şiddetli bir masaj seansı olarak da düşünülebilen bu uygulama ile kollajen üretimi artacağından cilt sıkılaşarak daha pürüzsüz bir görünüme kavuşur.

Cerrahi olmayan bir uygulama yöntemi olması nedeniyle sık tercih edilen LPG lipomasaj uygulaması sonrasında hasta günlük yaşantısına dönebilir ve sonuçlar gün geçtikçe daha gözle görünür bir hale gelir. Tek bir seansta bile istenen etki gözlemlenebilirken doğru seans sayısının belirlenmesi kişiye göre farklılık göstermektedir. Çok fazla selüliti olan kişiler için seans sayısı fazla olabilir. Ancak genellikle istenen görünüme kavuşmak için 6 seans önerilmektedir.