Selülitlerin azalmasında yardımcı

LENF DRENAJ

Vücuda basınç masajı yapabilen cihazlarla (Pressoterapi), vücuttaki lenf noktalarından başlayarak yapmış olduğu basınçlı uyarılarla ayak tabanından göğüs altına kadar uygulanan bir basınç terapisidir.

Vücuttaki lenfatik ve venöz dolaşım hızlandırılarak damarlar arasında biriken sıvı ve toksinlerin drene edilmesine yardımcı olur.

Lenf Drenaj Hangi Amaçla Kullanılıyor?

Çeşitli hastalıklar sebebiyle vücutta oluşan ödemin atılmasında, selülit giderici uygulamalarda, bölgesel zayıflama ve vücut sıkılaştırma programlarında etkinliği arttıran yardımcı bir yöntemdir. Özellikle selülit, günümüz kadınının en önemli estetik problemlerinden birini oluşturmaktadır. Sahip olunan teknolojilerle selülitin yok edilmesine de yardımcıdır. Selülitin en belirgin sebebi dolaşım bozukluğudur.

Vücudun normal fonksiyonlarını yerine getirebilmesi için birçok sistemin koordine olarak çalışması gerekmektedir. Dolaşım sistemi de bunlardan biridir. Kan ve lenf dolaşımının cilt içinde meydana gelen aksaklıklar neticesinde engellenmesi, diğer nedenlerin de eklenmesi ile kadınların en büyük düşmanlarından biri olan selülite neden olmaktadır. Pressoterapi basınç masajı ile dolaşım bozukluğu giderilerek dokular arasında biriken sıvı drene edilir. Böylelikle, vücutta suyun tutulması (ödem) ve selülit gibi problemler sağlıklı bir şekilde çözüme ulaştırılmasına yardım eder. Pressoterapi uygulaması zayıflama sürecinde hastanın ödemini atmasına ve daha rahat bir zayıflama süreci geçirmesine destek olur. Bu yöntem, bağışıklık sistemini güçlendirdiği ve enfeksiyonlara karşı da direnç sağlamaya

Lenf Drenaj Nasıl Uygulanıyor?

Lenf drenaj uygulaması, diğer bütün uygulamalarla birlikte yardımcı bir sistem olarak kullanılabilir. Kişiye ayak tabanı dahil tüm bacak ve karın bölgesini saran özel bir kıyafet giydirilir. Kullandığımız Sorisa Presor 03 cihazı probleme göre farklı programlar içeren bir sisteme sahiptir. Kişiye uygun program seçilerek 20-30 dakika arasında işlem yapılır. İşlem esnasında herhangi bir acı hissedilmez hatta basınç terapinin verdiği rahatlatıcı etki, günün yorgunluğunu üzerinizden atmanıza yardımcı olacaktır. Uygulama seans sayılarında herhangi bir sınırlama yoktur. Lenf drenaj uygulama döneminde su tüketiminin 2 lt üzerinde olması tercih edilmelidir.

Lenf Drenajın Etkileri Nelerdir?

  • Toksin birikmesi olanlarda toksinlerin atılmasına
  • Selülit ve kilo problemleri bulunanlara
  • Ameliyat öncesi ve sonrası sıkıntılara
  • Ödem ve şişmelerin azaltılmasına
  • Sezaryen ile doğum yapan kadınlara (iki ay sonra)
  • Normal doğumdan 45 gün sonrasında kadınlara
  • Kan dolaşım bozukluğundan şikayeti olanlara
  • Rahatlamak ve vücut ağrılarından arınmak isteyenlere
  • Sigara ve alkol alışkanlığı olanlara
  • Vücudunda ve kol, bacak, karın bölgelerinde şişkinlikleri olanlarda toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olmaktadır.

Numaranızı bırakın, biz sizi arayalım.

Bu hizmetimiz hakkında bilgi almak için, aşağıya numaranızı bırakmanız yeterli 🙂