KAVİTASYON

Kavitasyon işlemi esnasında vücutta termal, kimyasal ve mekanik etki oluşur. Bu etki selülitin sıvılaşmasına yardımcı olur. 

Mikro masaj sağlayarak kolajen liflerinin ayrışmasıyla doku yoğunluğunu azaltmaya ve hücreler arası yapıları yumuşatmaya yardımcı olur. Kavitasyonel etki ise yağ hücresi zarlarının zedelenmesini sağlayarak yağların drene edilmesine yardımcı olur. Açığa çıkan yağ asitleri parçalanarak, lenf yolları sayesinde buralardan uzaklaştırılmaya çalışılır.

Kavitasyon Hangi Amaçla Kullanılıyor?

Kavitasyon bel, karın, göbek, kol, kalça ve sırttaki çözülemeyen depo yağları parçalayıp, yerleşmiş bölgesel yağları eritmek, selülitli bölgelerin görünümünün azaltılmasına yardımcı olmak amacıyla kullanılır.

Kavitasyon Nasıl Uygulanıyor?

Kavitasyon uygulaması, haftada bir olmak üzere kişinin durumuna göre 8-10 seansta tamamlanır. Bir seans uygulama bölgesinin alanıyla orantılı olarak 20 ile 40 dakika arasında sürmektedir. Kavitasyon uygulanacak bölgeye jel sürüldükten sonra cihazın uygulama başlığı ile o alanda belli kurallar çerçevesinde çalışılır. Kavitasyon işlemi ağrısızdır. Seans süresince kulağınızda çınlama sesi gelecek olup, bu ses zararsızdır. Seans sonrası idrarda koyulaşma gözlenebilir. Bu, parçalanan yağların böbreklerden atılımından kaynaklanmaktadır. Uygulama sonrası muhakkak vücut sıvılarının hareketini hızlandıracak yani lenf drenaj sağlayacak bir uygulama yapılması önerilir.

Kavitasyon Cihazı Seçimi Önemlidir

Kavitasyonel ultrason sistemi adipoz dokular üzerinde 40 khz gücünde bir etki oluşturarak lokal adipoz yapılarını azaltmaya yöneliktir. Buna ilave olarak kullandığımız Sorisa firmasına ait Impact kavitasyon cihazında tamamlayıcı bir elektroporasyon sistemi de bulunmaktadır. Bu özellik selülit giderici ve doku sıkılaştırıcı ürünlerin cilt altına kolay nüfuz ettirilmesine de yardımcı olur.

Arama terimleri: kavitasyon bağdat caddesi, kavitasyon ile incelme, kavitasyon fiyatları, kavitasyon nedir, kavitasyonun yararları, kavitasyonun zararları, kavitasyonun yan etkileri, kavitasyon ile zayıflama, şaşkınbakkal, suadiye

Kavitasyonun Etkileri

Kavitasyon uygulamasında ilk seansta yağlı alanına ve kişiye göre değişen 2-10 cm arasında bir incelme görülmesi ve sonraki seanslarda bu incelmenin devam etmesi beklenmektedir. Parçalanmış olan yağların vücuttan atılması için her gün 2,5 litre su içilmesi önerilmektedir. Ayrıca işlemin etkili olabilmesi için ve karaciğeri desteklemek amacıyla beslenme şeklinin yağsız olması ve bu süreçte alkollü içeceklerden uzak durulması gerekir.

Numaranızı bırakın, biz sizi arayalım.

Bu hizmetimiz hakkında bilgi almak için, aşağıya numaranızı bırakmanız yeterli 🙂