Proje Açıklaması

Lumecca (Leke ve Kılcal Damar IPL) Nedir?

Genel tabiriyle vasküler lezyonların tedavisinde ve lazer pigmentte kullanılan yoğun ve kuvvetli ışığa Lumecca denir. Lumecca ile birlikte cilde gönderilen ışın cildin gençleşmesini ve lekelerin yok edilmesini sağlar. Lumecca tedavisi ile birlikte açık ve koyu renkli ciltlerdeki kılcal damar, ciltteki fotodinamik hasar, pigmentasyon ve yaşlanma gibi birçok problem tedavi edilerek cilde canlılık kazandırılır.

Lumecca (Leke ve Kılcal Damar IPL) Neden  Yaptırmalıyım?

Vasküler lezyonlar, güneş lekeleri ve yaşlılık izleri gibi bir çok probleme cevap veren Lumecca vücudun her alanına uygulanabilmektedir. Vücudun her bölgesine uygulanabilmesi ise ciddi bir avantaj sağlamaktadır. Uygulama sonrası güneş ışığına çıkılmadığı müddetçe herhangi bir yan etki ile karşılaşılmadığı için son derece güvenilir bir uygulamadır.

Lumecca (Leke ve Kılcal Damar IPL) Faydaları  Nelerdir?

Çok kısa bir sürede, yani Lumecca’nın uygulandığı 1 ve 3 seans arasında dahi oldukça fazla etki gözlemlenmektedir. Bu etkiler ise kırmızı veya kahverengi yaşlılık lekelerinin giderilmesi, güneş lekelerinin ortadan kalkması ve doğum lekesi, kılcal damarlar gibi sorunların ortadan kalkması olarak açıklanabilir. Bu sorunları ortadan kaldırırken aynı zamanda cildin yenilenmesi ve canlı bir görünüme kavuşmasına da fayda sağlar.

Lumecca (Leke ve Kılcal Damar IPL) Uygulama Adımları

Lumecca, yoğun ışık atımı yapılarak uygulandığı için öncelikle tedavi edilecek noktalar tespit edilir. Ardından kişinin rahatsızlığına göre tek seansta dahi problem çözülebilir. Lumecca, genellikle yüz, dekolte, boyun, el ve omuzlarda başvurulan bir uygulamadır. Dolayısıyla tedavi edilecek bölgenin tespit edilmesi en önemli noktalardan biridir. Tedavi esnasında parlak bir flaş ışığı olur ve ışığın atışı hafif bir lastik çarpması şeklinde hissedilir. Uygulamadan sonra kızarıklık ve sıcaklık hissedilmesi son derece normaldir ve genellikle bir saat içerisinde azalır.

Frozen Face (İğnesiz Mezoterapi)  Uygulama Sonuçları

ÖnceÖnce
ÖnceÖnce
ÖnceÖnce

Numaranızı BırakınSizi Arayalım

    Merak Ettikleriniz

    – Lumecca tedavisinden 1 ay önce doğrudan güneş temasından kaçınılmalıdır. Aynı zamanda kimyasal bronzlaştırıcılar ile bronzlaşmaktan kaçınmak gerekir.

    – Hem cilt tipi hem de cilt problemine göre seans sayısı değişmektedir. Ancak genellikle cilt problemleri tek seansta çözülebilmektedir.

    – Lumecca işlemi yaptıran hastalar genellikle hiçbir yan etkiyle karşılaşmazlar. İşlemin hemen sonrasında meydana gelen ufak kızarıklıklar ise birkaç saat içerisinde geçmektedir.

    – İlk seanstan birkaç gün sonra ciltteki lekeler ortadan kalkmaya başlar. Cildin parlak ve canlı bir görünüme kavuşmaya başlaması ise 1-2 haftayı bulmaktadır.