Cildimiz aslında tüm ruh halimizi, yaşımızı, tarzımızı ve kişiliğimizi yansıtan bir örtüdür. Bu nedenle cildimize iyi bakmamız çok önemlidir. Özellikle ilerleyen yaşlarda yaşlılıkla mücadele için cilt bakımları büyük önem taşımaktadır. Cildi güzelleştirmek ve bakımlı görünmesini sağlamak için birçok yöntem bulunmaktadır. Ancak cilt yenileme işlemi farklı bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde zamanı geriye almak mümkün olabilir.

Cilt güzelliğine gölge düşüren bazı sorunlar bulunmaktadır. Bu sorunlardan bazıları akne, sivilce izleri, güneş lekeleri veya yaşlılık belirtileridir. Bu sorunların kaynağı kimi zaman geçen zaman, kimi zaman yeterli bakımın yapılmaması kimi zaman ise hava kirliliği, stres veya uyku problemleri olabilmektedir. Ancak yaşlanmanın ortaya çıkması ve bunun ciltte görünür bir hale gelmesinin nedeni kollajen yıkımıdır. Kollejen miktarının ciltte azalmasıyla beraber kırışıklıkların görünümü de artmaktadır. Cilt yenilemede ise lazer yöntemi uygulanmaktadır. Lazer yöntemi ile ciltte tekrar kollajen oluşumu sağlanmakta ve böylelikle cilt kendi kendini yenilemektedir.

Cilt yenileme işleminde amaç kollajen dokunun arttırılmasıdır. Bu sayede ciltteki ölü tabaka temizlenmekte ve sağlıklı cilt ile karşılaşılmaktadır. Cilt bakımının önemi tartışılmaz olsa da kimi zaman evde kendi yöntemlerimizle yaptığımız uygulamalar doğru sonuçlar veremeyebiliyor. Bu gibi durumlarda yenilenen ve her gün gelişen teknolojinin faydalarından yararlanmak mümkündür.

Cilt yenileme uygulaması cildin problemlerine göre 4 hafta aralıklarla 3-6-8 seans şeklinde uygulanabilmektedir. Aynı zamanda kimyasal peeling ve benzeri yöntemler gibi herhangi bir mevsim kısıtlaması da bulunmamaktadır.

Ahu Karaduman