Cilt Gençleştirme Uygulamasının Artı ve Eksileri

Cilt gençleştirme (yüksek yoğunluklu odaklanmış ultrason), hassas bir şekilde hedeflenen bölgelerde cildi gençleştirmek için konsantre ultrason ışınları kullanır. Uygulama cildi sıkılaştırır ve yeni kollajen oluşumunu teşvik eder. Böylelikle herhangi bir cerrahi işlem olmadan cildin yenilenmesi devam etmekte ve etkileri 2 yıla kadar sürmektedir.

Cilt GençleştirmeUygulamasının Faydaları

Cilt gençleştirme, cilt sarkmaya veya esneklik kaybetmeye başladığı anda vücudun her yerinde kullanılabilir. Yüz için bu, genellikle çenenin altında, çene çizgisi etrafında, gözlerin çevresinde ve kaşların altındadır. Vücutta, kollar, iç kalçalar ve karın üzerinde ciltler için kullanılabilir. Cilt gençleştirme, liposuction ve facelift gibi diğer cerrahi işlemlerden sonra tamamlayıcı bir uygulama olarak da kullanılabilmektedir.

Cilt gençleştirme uygulamasının ardından ilk etkiler gözle görülebilir hale gelmektedir. Ancak devam eden haftalarda kollajen üretimi devam ettiğinden daha fazla sıkılaşma ve gençleşme görülmektedir. Uygulama , istenen etki sağlanana kadar tekrarlanmakta ve 1 ay aralıklarla gerçekleştirilmektedir. Gereken seans sayısı, doku gevşekliği derecesine ve hastanın hedeflerine bağlı olacaktır. Etkinlik ayrıca cildin gençleşme yeteneğiyle de sınırlı olacaktır. Normalde, tek bir uygulamanın etkisi üç ile altı ay sürmektedir, Çoğu insan için, maksimum fayda sağlanması için dört uygulama programı gereklidir.

Cilt Gençleştirme Uygulamasının Artıları ve Eksileri

Çoğu hasta cilt gençleştirmenin ağrısız bir uygulama olduğunu bildirmektedir. Cerrahi olmayan bir kozmetik prosedür olarak, rahat bir şekilde gerçekleşir ve çoğu hasta bir seanstan hemen sonra normal aktivitelerine geri dönebilir. Makyaj ise ertesi gün uygulanabilir. Diğer yandan uygulama sonrasında hafif şişlik ve kızarıklık görülmesi de olasıdır. Ancak bu gibi yan etkiler genellikle 1 gün içinde kendiliğinden azalmaktadır. Hastalar ayrıca birkaç gün boyunca uygulama yapılan bölgelerde hafif bir hassasiyet yaşayabilir.

Doğal olarak, cilt gençleştirmenin etkinliği cildin verebileceği reaksiyon miktarı ile de sınırlandırılmaktadır. Bu yaş, cilt tipi, deri kalınlığı ve diğer çeşitli faktörlerden etkilenebilmektedir. Önemli sarkma problemleri için, alternatif uygulamalar önerilebilir.