Cilt Gençleştirme Uygulaması İle Ameliyatsız Gençleşmek Mümkün!

Yaşlanma karşıtı etkisi ile devrim niteliğindeki Cilt Gençleştirme (Yüksek Yoğunluklu Odaklı Ultrason), uygulaması günümüzde en çok uygulanan işlemler arasında yer almaktadır. Kısa süren  işlem süresi ve uzun süreli sonuçlar sunan Cilt Gençleştirme uygulaması ile ameliyatsız gençleşmek mümkündür.

Hayatının bir noktasında, her kadın cildinde istenmeyen değişiklikler fark etmeye başlar. Sarkan bir çene bölgesi, kaz ayakları, genişleyen gözenekler veya sarkık boyun bunlardan bazılarıdır.   Bazıları için, yaşlanma belirtileri 20’li yaşların başında ortaya çıksa da çoğu zaman yerçekimi, ciltte istenmeyen değişimlere neden olmakta ve 40’lı yaşların başından itibaren artarak devam eden sorunları beraberinde getirmektedir.

Bireysel yaşlanma sürecinden bağımsız olarak, çoğu kadın için devrim niteliğindeki Cilt Gençleştirme uygulamasından faydalanmaktadır. Yüksek yoğunluklu odaklanmış ultrason teknolojisine sahip olan Cilt Gençleştirme, cildi sıkılaştırmakta ve ameliyatsız gençleşmiş bir cilt sunmakta. Kozmetik cerrahinin, lazerlerin veya botoks uygulamasının aksine, Cilt Gençleştirme cildin yüzeyine zarar vermez.

Basitçe söylemek gerekirse, Cilt Gençleştirme uygulamasında ultrason gücü kullanılır ve son derece hassas termal ses dalgaları ile ciltteki kollajen üretimini harekete geçirir. Cilt Gençleştirme uygulamasında derinlik çok önemlidir. 1.5 mm’de Cilt Gençleştirme kırışıklıkları pürüzsüzleştirir. 3 mm’de ise kollajeni artırarak cilt kusurlarını en aza indirmekte ve 4.5mm’de cildin sıkılaşmasını sağlar. Elde edilen kollajen takviyesi anında gençleşmiş bir yüz oluşturur ve göz çevresi, kaş, yanaklar, boyun, ve göz çevresi gibi alanları sıkılaştırır. Daha da iyisi, Cilt Gençleştirme sonraki altı ile 12 hafta boyunca kollajen üretimini uyarır, bu da etkisinin uygulamadan aylar sonra devam ettiğini gösterir.

Cilt Gençleştirme uygulaması yaklaşık 30 dakika sürmektedir ve cildin sorunlarına bağlı olarak birden fazla seans gerekebilir. Seans aralıkları 1 ay olmakla beraber etkileri 2 yıla kadar sürmektedir. Böylelikle cerrahi olmadan cildin gençleşmesi mümkündür.