Cilt Gençleştirme Uygulaması Faydaları ve Ameliyatsız Yüz Germe Detayları

Günümüzde mevcut olan en popüler yüz germe prosedürleri arasında, Cilt Gençleştirme veya High Intensity Focused Ultrasound en çok aranan uygulama yöntemlerinden biridir. Bu son teknoloji uygulama yöntemi ile cerrahi olmayan yüz germe işlemi, asgari iyileşme süreleriyle ameliyat gerektirmeden geleneksel cerrahi yüz germe işlemine tercih edilen bir alternatiftir.

Cilt Gençleştirme Uygulamasının Temeli

Cilt Gençleştirme esas olarak yüz, kaş ve boyun bölgelerini hedef alan ince çizgileri ve kırışıklıkları geçirmek için kullanılan bir yüz germe uygulamasıdır. Ayrıca yüz şekillendirme için de kullanılmaktadır. Cildin derin katmanlarını hedefleyen bu uygulama ile yeni kollajen üretimi teşvik edilir ve tamamen cerrahi olmayan bir işlem olması nedeniyle skar ihtimalini ortadan kaldırır.

Kimler İçin Uygundur?

40 yaşın üzerinde olan ve görünür yaşlanma belirtileriyle karşı karşıya kalan herkes Cilt Gençleştirme uygulaması için ideal adaydır. Bu uygulama ile cilt sarkması, kaz ayakları, ince çizgiler gibi birçok problem kolayca giderilebilir ve sonuçlar ilk seanstan sonra görülmeye başlar.

Cilt Gençleştirme Uygulamasının Faydaları

Cilt Gençleştirme uygulamasının geleneksel uygulamalara göre çok fazla avantajı vardır. Burada en göze çarpan avantajlardan bazıları şu şekildedir;

Cilt Gençleştirme uygulaması söz konusu olduğunda ameliyatsız yüz germe mümkün olabilmektedir. Bu nedenle herhangi bir cerrahi işleme gerek kalmamaktadır ve bu da önemli bir avantaj sunmaktadır.

İnce çizgilerin ve derin kırışıklıklarda gözle görülür azalma ortaya çıkar.

Cildi sıkılaştırır.

Cilt esnekliğinde belirgin artış sağlanır.

Göz altındaki koyu halkalarda azalma olur.

Geniş gözenekler kolaylıkla ortadan kaldırılır.

Akne, sivilce ve lekeler için etkili bir uygulamadır.

Anestezi gerektirmez.

Ağrısız prosedür.

Her çeşit ciltte kullanılabilir.

Cilt Gençleştirme uygulaması ile sonuçlar prosedürün ilk oturumdaki görülebilir. Bu, lazer terapisinden farklı olarak, Cilt Gençleştirmenin dışarıdan çalışan ultrason dalgalarını kullanmasından kaynaklanmaktadır. Ultrason, tıp alanında uzun süredir kullanımda olan klinik olarak kanıtlanmış güvenilir bir tekniktir. Cilt Gençleştirme, tipik olarak bir yıldan dört yıla kadar süren uzun vadeli etkiye sahiptir.