Cilt gençleştirme Fraksiyonel Radyofrekans Uygulaması İçin Uygun Adaylar Kimlerdir?

Cilt bakım teknolojisindeki son gelişmelerden biri olan cilt gençleştirme fraksiyonel radyo frekans uygulaması ile istenmeyen cilt sorunlarını çözümlemek mümkündür. Son derece hassas sistemi ile hastanın yüzünü, boynunu, ellerini ve vücudunu hedef alabilen bu uygulama aynı zamanda vivace olarak da bilinmektedir.

Vivace, cildi ısıya sıkılaştırmak için 36 yalıtılmış küçük iğne kullanır ve bu da cildi sıkılaştıran kolajen ve elastin üretimini uyarır. Şu anda mevcut olan en hassas radyo frekanslı mikro iğneleme cihazıdır ve cildinize uyum sağlamak için çok küçük aralıklarla 31 ayar seçeneği mevcuttur.

Cilt gençleştirme Fraksiyonel Radyofrekans Uygulaması İçin Uygun Aday Özellikleri

Cilt gençleştirme uygulaması, tüm yetişkin hastalar ve cilt tipleri için, hastanın ihtiyaçlarına göre uyum sağlama yeteneğine sahiptir. Çoğu uygulama seçeneğinde tercih edilmeyen koyu cilt tipinde bile uygulanabilmektedir ve herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Ancak uygulamaya başlamadan önce mutlaka doktorunuzla görüşmeniz doğru aday olup olmadığınızın belirlenmesi için önemlidir.

Cilt gençleştirme Uygulaması Sonrası İyileşme

Cilt gençleştirme  uygulamasından sonra, cihazın oluşturduğu mikro kanallar altı saate kadar açık kalır. Bu, PRP gibi serumların, hedeflenen alanda tamamen emilmesine ve aktif olmasına olanak tanır. Çoğu durumda, cilt gençleştirme uygulaması sonrasında çok az kızarıklık ve şişlik oluşması görülmektedir. Aynı zamanda çoğu hasta ertesi gün normal aktivitelerine geri dönebilmektedir. Bu da iyileşme sürecinin çok kısa olduğunun bir göstergesidir. Cerrahi olmayan bir uygulama olduğu için herhangi bir yara izi oluşumu da ortaya çıkmamaktadır.

Cilt gençleştirme uygulaması ile ciltteki kusurlar rahatlıkla giderilmekte, cilt tonu eşitsizlikleri uygulama edilmekte, ince çizgiler ve kırışıklıklar gözle görülür biçimde azalmaktadır. Aynı zamanda akne lekeleri için de kullanılabilen bu uygulama ile cildin gençleşmesi sağlanmaktadır.