Cilt Bakımına Dair Her Şey

Cilt bakımı nedir, ne için yapılır?

Cildin pırıl pırıl parlıyor, yüzünden sağlık fışkırıyor dediğimiz ciltlerle sık sık karşılaşırız. Peki bu kendiliğinden mi oluyor? Eğer kaliteli bir cilt tipi ile doğmuşsak ve temizliğine dikkat ediyorsak; genç yaşlarda yeterli olacaktır elbette.

Fakat ilerleyen yıllar, yaşadığımız stres, güneşin zararlı etkileri, hormonlarımız, beslenme ve bulunduğumuz koşullar cildimizi her geçen gün yıpratacaktır. Yaş almayı durduramayız ama doğru cilt bakımları ve doğru ürünlerle yılları çok sağlıklı bir ciltle karşılayabiliriz. En önemli şart cilde doğru dokunuşlar, sağlıklı beslenme ve su içmek gibi temel prensipleri ihmal etmemektir ki o da bize ışıltısı ile ödülünü versin.

Dekolte Plus olarak bu konuda biz size neler yapabiliriz?

Cilt tipine uygun bakım protokolleri ve sorun odaklı ürünler ilk koşuldur. Dekolte plus ‘ta uzman ekibimiz, bakıma başlamadan önce cilt analizinizi yaparak cilt tipinizi, cildinizin ihtiyaçlarını belirler ve bu doğrultuda bir program sunar.

Genç veya sorunsuz ciltlerde, cilt tipine uygun aylık klasik bakımlar ile evde kullanılması gereken ürünler ve güneş koruma yeterli olacaktır. Ancak farklı sebeplerden oluşmuş sorunlar, doğru cilt analizi ve doğru uygulama protokolleri ile çözüme kavuşturulmalıdır. Amaç her zaman sağlıklı ve normal bir cilt tipine kavuşmaktır.

Dermokozmetik (Kozmesötik) Ürünlerle Klasik Cilt Bakımları

Neden klasik cilt bakımlarını düzenli yaptırmalıyız?

Klasik bakımlar, aylık bakımlar olarak da adlandırılır. Cilt tipine uygun profesyonel kabin ürünleri ile yapılan, ortalama 1,5 saat süren bir bakım ritüelidir. Temizleme, arınma, yoğun yapılandırma, cilt bariyerini güçlendirme ve kan dolaşımını hızlandırıp, stresten arındıran masaj birlikteliği ile hem cildinize hem size keyifli bir süreç yaşatacaktır. Aylık düzenli cilt bakımınızı yaptırıp, ev ürün kullanımlarını devam ettirdiğinizde bariyeri güçlenen cilt, karşılaşabileceği her soruna karşı daha dirençli olacaktır. Merkezimizde klasik bakım yapılmadan önce cilt analiziniz yapılır ve sonrasında cilt tipinize uygun bakım seçilir.

Cilt tiplerine uygun bakımlarımız;

Hassas cilt bakımı

Cilt bariyerinin bozulması ile ciltte oluşan kızarıklık, pullanma, yanma gibi belirtiler cildin alarmıdır. Hassas cilt bakımları, epidermis ve dermisi güçlendirerek tekrar sağlıklı ve normal cilt oluşumunu sağlamaktadır.

Kuru (nemsiz) cilt bakımı

Nemini kaybetmiş cilt, kırışıklığın erken oluşmasına ve cildin çabuk hasarlanmasına neden olur. Mat ve cansız bir görünüm oluşturur. Düzenli uygulanacak nem bakımları cildi eski canlı görünümüne kavuşturacaktır.

Yağlı cilt bakımı

Aşırı sebum üretimi, cilt yüzeyinde yağlı bir görünüm oluşturur. Gözenekler genişler ve kirli hava ile temastan dolarak siyah nokta ve sivilce oluşumunu tetikler. Amaç sebum üretimini kontrol altına alarak, yağlı cildin düzenli uygulamalar ile normal cilde dönüşmesini sağlamaktır.

Numaranızı bırakın, biz sizi arayalım.

Bu hizmetimiz hakkında bilgi almak için, aşağıya numaranızı bırakmanız yeterli 🙂