Bölgesel İncelme Uygulamasından Önce, Sırasında ve Sonrasında Ne Beklemeli?

Bölgesel incelme uygulaması bölgesel yağlanma için ideal bir işlemdir. Vücut şekillendirmesini sağlayan bu uygulama ile inatçı yağlardan kurtulmak mümkündür. Yağ hücrelerinin yok edilmesi için özel bir vakumlama bağlığı kullanılan bölgesel incelme işleminde yağlanma olan bölgedeki doku vakumlanarak soğutulur ve çevre dokular bu işlemden zarar görmez. Bölgesel incelme işleminin düşünen kişilerin uygulama öncesi, sırası ve sonrasında neler beklemesi gerektiğini bilmesi önemlidir. Yazımızda bunu detaylıca anlattık.

Bölgesel İncelme Uygulamasından Önce Ne Beklemeli?

Bölgesel incelme uygulaması yapılmadan önce, iyi bir aday olup olmadığınızın belirlenmesi için doktorunuzu ziyaret etmeniz gerekmektedir. Bölgesel incelme uygulamasında bölgesel yağlanmanın diyet veya egzersize cevap vermemiş olması ve hastanın gerçekçi beklentilere sahip olması iyi bir aday olduğunun göstergesidir.

Bölgesel İncelme Uygulaması Sırasında Ne Beklenir?

Bölgesel incelme uygulaması sırasında süre işlemin vücudun hangi bölümüne uygulanacağına bağlı olarak değişir. Uygulamaların çoğu işlem yapılan alan başına 35 dakika sürmektedir. Diğer bölgeler, 45 ile 60 dakika sürebilir.

Bölgesel İncelme Uygulamasından Sonra Ne Beklenir?

Bölgesel İncelme cildin altındaki yağ hücrelerini yavaşça ve etkili bir şekilde hedeflemek için hassas kontrollü soğutma sağlayarak yağ tüketimini azaltmaya yönelik FDA onaylı, güvenli ve etkili bir yöntemdir. Uygulama yapılan yağ hücreleri kristalleştirilir (dondurulur) ve sonra ölür.

Bölgesel incelme uygulamasından sonra, vücudunuz doğal olarak ölü yağ hücrelerini işler ve dışarı atılmasını sağlar. Bu da vücudun şekillenmesini sağlar. Ancak yağların tam olarak vücuttan atılması ve bölgesel yağlanmanın gözle görülür bir biçimde azalması 2-4 ayı bulabilmektedir. Yine de bölgesel incelme tek başına yeterli değildir. Bu nedenle beslenme ve egzersiz çok önemlidir. Yeniden kilo almak ve hareketsiz bir yaşam yağlanmayı arttırabilir. Bir bölgesel incelme uygulamasından sonra hastalar, uygulanan alanda %20-%25’e kadar yağ kaybı bekleyebilir.