Bölgesel incelme İçin Doğru Aday Özellikleri ve Uygulama Detayları

Bölgesel incelme son zamanlarda çok daha yaygın bir biçimde kulaktan kulağa yayılmaya başladı. Bunun nedeni bölgesel incelme söz konusu olduğunda cerrahi olmayan bir uygulama seçeneğinin bu kadar başarılı sonuçlar elde edilmesine yarımcı olmasıdır. Ancak çoğu kişi bölgesel incelme nedir ve uygulama nasıl yapılır merak etmekte. Yazımızda bölgesel incelme uygulamasine dair tüm detayları vereceğiz.

Bölgesel incelme Nedir?

Bölgesel incelme yağ dondurma işlemi olarak da bilinmektedir. Aynı zamanda diyet ve egzersize direnen inatçı yağları yok etmek için kontrollü soğutma kullanan tek FDA onaylı cerrahi olmayan yağ azaltma uygulamasidir. Sonuçlar kanıtlanmış tır ve kalıcıdır.

Bölgesel incelme İçin İyi Bir Aday Mıyım?

Egzersiz ve diyetle bir türlü giderilemeyen inatçı yağlardan mustarip olan herkes bölgesel incelme için iyi bir adaydır. Ancak işlemin bir kilo verme aracı olmadığının bilinmesi, gerçekçi beklentilere sahip olunması da çok önemlidir. Öyle ki eğer bölgesel incelme uygulamasi sonrasında kişi sağlıksız bir beslenme düzenini tercih eder ve egzersiz yapmazsa yeniden bölgesel yağlanma sorunu ile karşılaşabilir. Bölgesel incelme uygulama edilen bölgelerdeki yağı yaklaşık %20-%25 oranında azalttığından, kişiların uzun vadeli hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olabilir.

Bölgesel incelme Nasıl Çalışır?

Bölgesel incelme işlemi sırasında uygulama edilen bölgedeki yağ hücreleri  kristalize edilir ve apoptosis olarak adlandırılan hücre ölümünün gerçekleşmesi ile zamanl, vücudunuz doğal olarak yağı işler ve ölü hücreleri ortadan kaldırır. Bir bölgesel incelme uygulamasinden sonra, hasarlı yağ hücrelerinden salınan yağı harekete geçirmek için derin doku masajı yapılır.

Bölgesel incelme Uygulamasi Nasıl Gerçekleşir?

Uygulama alanı uygun şekilde işaretlendikten ve bu bölgedeki cilt hazırlanır ve bölgesel incelme uygulamasine başlanır. İlk olarak, uygulama bölgesine koruyucu bir jel uygulanır. Daha sonra vakumlu bir başlık ile 35 dakika boyunda bölgede soğutma gerçekleştirilir.

Bölgesel incelme Sonuçlarını Görmek Ne Kadar Sürer?

Birçok kişi yaklaşık 3 hafta içinde sonuçları görmeye başlayabilir, ancak tam sonuç genellikle uygulamaden yaklaşık 3 ay sonra görülür.

Herhangi Bir Yan Etkisi Var Mı?

Bazı kişilar uygulama edilen bölgede kızarıklık veya morluklarla karşılaşabilir. Bu tamamen normal ve beklenebilir bir durum olmakla beraber birkaç gün içinde kendiliğinden iyileşmektedir. Bazı kişilar işlemden sonra uzun süreli uyuşma veya karıncalanma yaşayabilir.