Bu Makaleyi Sosyal Medyada Paylaş!

Bayram Öncesi Beslenme Önerileri

Ramazan ayı boyunca öğün sayısının azalması, yiyecek çeşitliliğinin ve tüketiminin artması ve bayramla birlikte eski düzene bilinçsizce dönülmesi kilo alımına sebep olabilmekte. Bayramı sağlıklı ve en az kilo alabileceğimiz şekilde nasıl geçirebiliriz. Bayramda hızlı kilo almamızın nedenleri nelerdir? En çok nelere dikkat etmeliyiz? Diyetisyenimiz Fulya Bozdemir, kısa bilgiler ile bayram önerilerini paylaşıyor…

Kahvaltı en önemli öğün!

Kahvaltı vazgeçilmezimiz olmalı, mutlaka güne sağlıklı bir şekilde başlamalıyız. Yağlı ve hamur işlerinden uzak durmalıyız. Bayram demek kahvaltı demek, aile demek, fakat sağlıklı tercihlerimizden vazgeçmemek çok önemli.

Yediklerimizi daha fazla çiğnemeye dikkat!

Yediğimiz her besini iyice çiğneyerek yavaş yemeliyiz yoksa göbekler şişebilir dikkat!

Tatlıdan Kaçınalım!

Bayram demek baklava, çikolata demek olmamalı. Olabildiğince bu tarz kilo alımına sebep olacak besinlerden uzak durmalıyız.

Su İçmeyi İhmat Etmeyelim!

Ramazan ayı boyunca sususuz kalan vücudunuzu unutmamak için sıvı alımı oldukça önemli. Mutlaka günde 2.5-3 lt su içmeliyiz. Öğünlerinize komposta, ayran, çorba gibi sıvı besinler de ekleyebilirsiniz.

Lifli Besinler Tüketmeye Özen Gösterelim!

Oruç tutma sebebiyle ortaya çıkabilen kabızlık problemi için ise lif tüketimimizi arttırmalıyız. Sebze ve meyve tüketimi olmazsa olmazlardan. Tabi bir de mutlaka her öğününüz de salata !

Yürüyüş olmazsa Olmaz!

Bayramda yürüyüşlerimizi, egzersizlerimizi ihmal etmiyoruz bayanlar, beyler. Yediklerimizi hemen yakıyoruz ki dümdüz göbekler hayal olmasın!

En az 3 önerimize uyun ve bayram boyunca sizin için hazırladığımız bilgileri Facebook ve Instagramhesabımızdan takip edin, bayramın kilo almadan rahatça keyfini çıkarın!

Mutlu Bayramlar.

Dyt. Fulya Bozdemir

Numaranızı bırakın & sizi arayalım

Bizimle iletişşime geçmek için aşağıdaki bilgileri doldurunuz.

[contact-form-7 404 "Bulunamadı"]