Neden bu kadar sağlıklı yaşam konusu popülerleşti , hiç düşündünüz mü?

‘Önceden detox mu vardı?  ya da  bu kadar çeşitli sağlıklı alternatifler glutensiz , laktozsuz ürünler? ya da  günde 1 portakal yediğimde günlük C vitamin ihtiyacımı karşılarken neden günümüzde bunu sağlayamıyorum? diye düşünebilirsiniz…

Haklısınız malesef artık her şey değişti. İlaç endüstrisinden tutun gıda, tarıma kadar uzanan bir değişim bu.  Gıdaların genlerindeki değişimler, mevsiminde olmayan sebze tüketimleri, pestisitler ve daha nicesi..

Peki biz nelere dikkat etmeliyiz derseniz;

  1. Çok iyi bir sindirim sistemine sahip olmalısınız. Bağırsak artık ikinci beyin olarak kabul edilmekte ve fiziksel ve mental tüm sağlığınız bağırsaklardan geçmektedir.
  2. Çok iyi bir kan dolaşımına sahip olmalısınız. İyi yada kötü bir şekilde vücudumuza aldığımız maddeler ancak ve ancak iyi bir dolaşım ile vücudunuzdan atılacaktır.
  3. Stresten uzak bir hayat sürmelisiniz. Kendinizi sakinleştiricek meditasyon yöntemleri bulun.
  4. Bol antioksidanlı beslenmelisiniz. Oksidatif stress dediğimiz serbest radikaller hücremizin yaşlanmasına enerjisinin düşmesine sebep olur.
  5. Bol su içmelisiniz.  Günde en az 8 bardak… İçtiğiniz kahve, çay, bitki çayı vücutta su yerine geçmez. Vucudunuzun su ihtiyacını en iyi olarak , sabah uyandıgınızda ilk idrarınızın rengi söyler. Ne kadar sarıysa o kadar cok su içmelisiniz.
  6. Beden kitle indeksinizi 25 ‘in altında tutmaya çalışmalısınız. Kilo kontrolünü mutlaka sağlamalısınız aksi takdirde metabolic sendrom, kardiyovasküler rahatsızlıklar, diyabet, tiroid gibi hastalıklara yakalanma riskiniz yükselicektir.
  7. Hergün egzersiz yapmalısınız. Sağlıklı yaşam için olmazsa olmazdır spor. Hergün 45 dk yürüyüş iyi bir alternatiftir.

‘Çok güzel söylüyorsunuz fakat benim spora zamanım yok , stresi azaltmam mümkün değil hem çalışma ortamım hem ev ortamımda bir cok sorunum var, yeterli su tüketemiyorum ve yediklerime dikkat edemiyorum ‘derseniz ozaman ANDULASYON terapi ile tanışmalısınız.

Vibrasyon ve infrared teknolojisini içeren bu terapi yatağı lenf ve kan dolaşımınızı rahatlatır, stress kontrolü sağlar ve stress kaynaklı vücutta olusan oksitadif stresi azaltarak hücrelerinizi daha canlı kalmasını sağlar. Bunlara ek olarak vücut sıvılarını harekete geçirerek daha iyi bir sindirim sistemi sağlar. Günde sade 15-30 dk andulasyon terapi uygulandıgında 2.5 saat yürüyüş yapmış gibi oluyorsunuz.

20 adet farklı program sayesinde kişilerin medikal durumlarına göre belirli programlarla tedavilerine destek olabiliyoruz. Biz merkezimizde cihazlarımızda ek tedavi olarak  andulasyon terapisini güvenle kullanıyoruz.

 

Dyt.FULYA BOZDEMİR