FDA onayı almış tek gerçek Altın İğne

Vivace

Altın İğne Fraksiyonel Radyofrekans (Vivace) Nedir?

Tıpta uzun yıllar gerek estetik alanında gerekse diğer alanlarda güvenilir olarak kullanılan bir yöntem olan radyofrekans yöntemi teknolojinin gelişmesi ile birlikte çeşitli gelişmeler göstermiştir.

Altın İğne Fraksiyonel Radyofrekans yönteminde ise altın iğneler sayesinde atış yapılarak, radyofrekans enerjisi direk olarak cilt altı dokulara hedeflenen alana verilir.

Altın İğne Fraksiyonel Radyofrekans uygulamasında, radyofrekans cihazının altın iğneli başlığı cilde temas ettirildiğinde, mikro iğneler otomatik olarak ayarlanan derinlikte cilt içerisine ani bir giriş yapar. Çok sayıdaki altın uçlu mikro iğnelerle cilt üstünde fraksiyonel mikro delikler oluşturur ve sadece iğne ucundan gönderilen cilt üstüne temas etmeyen radyofrekans enerjisi ile dermiste kollajen ve elastin üretimi tetiklenir ve bu sayede dermiste yer alan fibroblast adı verilen hücreleri harekete geçirir. En önemlisi bu hücre yenilenmesi yapılırken epidermise ve yüzeysel cilt tabakasına yani cilt yüzeyine termal hasar verilmez. Amaç verilebilecek en yüksek enerjileri, deriye bir zarar vermeden doğrudan cilt altına ulaştırmaktır.

Altın İğne hangi durumlarda kullanılır?

  • Cilt gençleştirme ve kırışıklık uygulaması
  • Boyun ve dekolte bölgesini toparlama
  • Göz kapağı, gözaltı ve göz çevresi uygulaması
  • Sivilce izi tedavisi
  • Akne tedavisi
  • Gözenek sıkılaştırma
  • Leke tedavisi
  • Çatlak tedavisi
  • Kol, bacak, göbek elastikiyet kaybı ve sarkmaların toparlanması
  • Aşırı terleme tedavisi

Altın İğne Fraksiyonel Radyofrekans (Vivace) Kaç Seans ve Ne Sıklıkla Uygulanmalıdır?

Altın İğne Fraksiyonel Radyofrekans sistemi 10-15 gün aralıklarla 3-6 seans olmak üzere uygulanır. Seans sayısı ve uygulama süresi cilt problemine göre belirlenir.

Altın İğne Fraksiyonel Radyofrekans (Vivace) en büyük avantajı nedir?

Altın İğne Fraksiyonel Radyofrekans sisteminin en büyük özelliği ve diğer sistemlerden en büyük farkı; işlem sonrasında kızarıklık, pullanma ve soyulmanın olmamasıdır. Uygulama sonrası 20 dakika hafif bir pembelik oluşur ve hemen geçer. Uygulamadan sonra engelsiz bir şekilde günü yaşamaya devam edilebilir. Diğer avantajı ise yazın bile uygulama yapılabilmesidir yaz döneminde tedaviye ara vermeye gerek kalmaz.

Altın İğne Fraksiyonel Radyofrekans (Vivace) diğer fraksiyonel radyofrekanslardan farkı nedir?

Altın iğne Fraksiyonel Radyofrekans sistemi (Vivace) uygulamasında iki farklı iğne tipi kullanılır. 1.tip mikro iğnelerde radyofrekans enerjisi iğnenin ucunda enerji verir. 2 tip mikro iğnelerde radyofrekans enerjisi iğne boyunca enerji verir. Cildin problemine göre yapılacak tip uygulama seçilir. Bu şekilde 2 tip başlığın olmasının avantajı ise cilt altına inmemiz gereken derinliği seçerek probleme göre uygulama yapma şansını sağlar. Aynı zamanda cilt yüzeyini tahrip etmediği için diğer fraksiyonel radyofrekanslara göre daha pratik, acısız ve konforludur.

Altın İğne Fraksiyonel Radyofrekans (Vivace) fiyatı nedir?

Altın iğne Fraksiyonel Radyofrekans sistemi uygulama yapılacak bölgeye ve probleme göre yapılacak seans sayısı ve uygulama aralığı değişmektedir. Maliyet yapılacak seans sayısına ve kullanılacak özel serumlara göre değişmektedir. Merkezimize her zaman ücretsiz cilt analizi ve bilgi almak için gelebilir size özel fiyatları öğrenebilirsiniz.

Numaranızı bırakın, biz sizi arayalım.

Bu hizmetimiz hakkında bilgi almak için, aşağıya numaranızı bırakmanız yeterli 🙂