Zayıf Bir Görünüm İçin

Aletli Pilates (Reformer) Nedir?

Reformer; pilates egzersizleri için tasarlanmış özel bir makinedir. Vücudunuzun kolay esnemesini ve toparlanmasını sağlamaya yardımcı olur.

Ortalama 120 pilates egzersizinden oluşan reformer 5 farklı yay sisteminden oluşur ve tamamen vücudun kendi ağırlığını çekmesiyle çalışır. Reformer ile aletli pilates yaparken kontrol tamamen sizdedir. İçsel kaslar yani kemiğe yakın olan kasları pilates dışındaki herhangi başka bir sporla çalıştırmak çok zordur. Reformer ile pilates çalışmasında hareketlerin akıcı olmasına ve birbirini takip eden egzersizler olmasına özen gösterilmiştir.

Aletli Pilatesin Amacı Nedir?

Pilatesin en önemli amacı vücudu dengede tutan ve omurgayı destekleyen kasların güçlendirmeye yardımcı olmasıdır. Dengeli bir şekilde sırt kasları ve karın kasları güçlendirilirse vücudun üst bölümünde sağlam bir yapı inşa edilmesine destek olur. Boyun, sırt ve bel kasları güçlendikçe meydana gelebilecek fıtık rahatsızlıklarının da böylelikle önüne geçmesine yardımcı olur. Zamanla kaslarınızın uzadığını daha sağlıklı ve daha dayanıklı hale geldiğini fark edeceksiniz. Unutulmamalıdır ki doğru bir duruşa sahip olmak için pilates çok önemli bir destekleyicidir. Güçlü kaslar sizi olduğunuzdan daha uzun ve dinamik gösterir.

Pilateste hiçbir zaman kaslarınızı şişirmezsiniz. Bu sebepten kilo vermediğiniz zaman bile daha ince bir görünüme sahip olmanıza yardımcı olur. Dayanıklılığınız ve metabolizma hızınızı arttırmanıza yardımcıdır. Metabolizmanızı arttırdığınız için formunuzu korumanızda kolaylaşır.

Pilatesi her yaştan insan yapabilir. Önemli olan doğru eğitmenle ve doğru programla çalışılmasıdır. Kişiye özel çalışmaların her zaman grup çalışmalarından daha verimli olduğu bilinmektedir. Bunun sebebi kişinin önceliklerinin dikkate alınabilmesidir. Sabit çalışmalar dışında isteğe göre karın, kalça, basen ağırlıklı çalışılabilmektedir.

Yapılan araştırmalar yanlış omurga duruşunun beyne daha az oksijen gitmesine sebep olduğunu göstermiştir. Doğru nefes ve doğru duruş zinde tutar ve canlılık verir. Pilates hem bedeninize hemde ruhunuza iyi gelen bir spordur.

Numaranızı bırakın, biz sizi arayalım.

Bu hizmetimiz hakkında bilgi almak için, aşağıya numaranızı bırakmanız yeterli 🙂