Akustik Dalga Terapisinin Kozmetik ve Sağlık Faydaları

Akustik dalga terapisi uygulaması birçok büyük yarar sağlamaktadır. Selülitlerle savaş için en etkili uygulama yöntemlerinden biri olan akustik dalga terapisi bu uygulama için ses dalgalarını kullanır ve selülit görünümüzü azaltarak vücudu şekillendirir. Akustik dalga terapisi sadece kozmetik açıdan değil, aynı zamanda sağlık açısından da oldukça faydalıdır.

Akustik dalga terapisi (AWT), yağ ve deri içinden geçmek için tam kontrollü bir basınç dalgası üretir. Amacı, cilt sertliğindeki lifli septaları dermis tabakasından ayırmak ve böylece pürüzsüz, esnek bir cilt yüzeyi elde etmektir. Bu etkileri elde etmek için, basınç kollajeni parçalamalı ve cilde bırakmalıdır. Uygulama sonrası sonuç ise, cildin yüzeyinin mükemmel bir pürüzsüzlüğü ve parlaklığıdır.

Genellikle, selülit cildin dokusunu bozan, portakal kabuğu benzeri bir etki oluşturan, cilt yüzeyinde dalgalanmaya neden olan olumsuz bir durumdur.

Akustik Dalga Terapisinin Kozmetik Faydaları

Akustik dalga terapisi, kişinin cilt görünümünü ve dokusunu iyileştirmek için kullanılan cerrahi olmayan uygulamalardan biridir. Terapi ciltteki kan dolaşımını arttırır ve doku esnekliğini geliştirirken kollajen üretimini yükseltir. Bu değişiklikler sonucunda cilt pürüzsüz, yumuşak, elastik, daha parlak ve güzel olur. Terapinin diğer faydaları dermal sıkılaştırmanın arttırılmasıdır.

Akustik Dalga Terapisinin Sağlık Faydaları

İşlem için anestezi kullanmaz. Uygulama sonrasında rapor edilen herhangi bir risk veya komplikasyon yoktur. AWT’nin en belirgin sağlık yararları arasında, aşırı vücut yağ birikimlerini kaybetme yoluyla ideal bir vücut kilosuna sahip olmak belki de en önemlisidir.

Buna ek olarak, sağlıklı cildin bir insanın sağlık ve genel refahı için çok fazla etkisi vardır. Vücuda toksinlerden ve atıklardan kurtulması için yardımcı olur, aksi halde kişi ortaya çıkabilir. Bu, daha iyi dolaşım ve sağlıklı bir cilt yapısı tarafından desteklenmektedir. Ayrıca, AWT aracılığıyla güzel bir cilde kavuşmak, bir kişinin benlik saygısı kazanmasına, stresin azalmasına ve güven kazanmasına yardımcı olur. Bu psikolojik durumların kişinin sağlığı üzerinde doğrudan etkisi vardır.