Akustik dalga terapisi, selülit kaygısı ve sorunu olan insanlara yardımcı olabilen bir estetik uygulamadır. AWT, ciltte selülit oluşumuna neden olan yağ dokularını parçalamak için çalışır. Akustik dalga terapisi, kalça, bacaklar ve üst kollar da dahil olmak üzere vücudun çeşitli alanlarında kullanılabilir. Bununla birlikte, akustik dalga terapisi ile alakalı da bazı mitler bulunmaktadır.

Akustik Dalga Terapisi Cerrahi Bir İşlemdir

Akustik dalga terapisi cerrahi bir uygulama değildir. Birçok kişi akustik dalga terapisi uygulamasının geleneksel liposuction veya diğer yağ azaltma ameliyatları gibi cerrahi bir işlem olmadığını bilmiyor. Uygulama ciltte herhangi bir kesiye gerek kalmaksızın  çalışır ve bu nedenle de danışanlar uygulamanın hemen akabinde günlük aktivitelerine geri dönebilirler. Bazı danışanlar, uygulamanın yapıldığı alanlarda hafif bir karıncalanma veya kızarıklık hissedebilir ancak bu etkiler çok az bir süre görünür ve daha sonra kendiliğinden geçer.

Akustik Dalga Terapisi İçin Çok Fazla Zaman Gerekli

Akustik dalga terapisi bölgeye ve kişiye özel olarak hazırlanan bir uygulamadır. Uygulama bölgeye bağlı olarak yaklaşık 30 dakika sürer. Bu kısa zaman dilimi,  programında herhangi bir kesinti olmamasını sağlar.

Akustik dalga terapisi ile danışanlar, travmatik olmayan yan etkiler, önemli maliyetler veya zamanlama zorlukları olmaksızın selülit görünümünde anında iyileşme görmeye başlayabilir. Geleneksel liposuction bu sıkıntılara ve daha fazlasına neden olabilir. Akustik dalga terapisi, cerrahi unsuru kaldırarak, çeşitli danışanlar, yaşlar ve bütçeler için uygulanabilen bir işlem haline gelir.