Ameliyatsız Yüz Gençleştirme? Ne İşe Yarar?

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme, High Intensity Focused Ultrasound (Yüksek Yoğunluk Odaklı Ultrason)’un kısaltmasıdır. Bu uygulama, cildin sıkılaştırılması ve vücut şekillendirmesi için vücudun çeşitli doku derinliklerini hedef alabilir. Tamamen cerrahi olmayan bir uygulama olarak kabul edilen Ameliyatsız Yüz Gençleştirme, ciltteki derin katmanları hedefleyerek çalışır. Böylelikle yeni kollajen üretimini ve kollajen rejenerasyonunu doğrudan destekler.

Yüz İçin Uygulamları Nedir?

Yüz için Ameliaysız uygulama, cerrahi olamayan yüz germe işlemi olarak da bilinmektedir.  Cildi sıkılaştırır, kırışıklıkları azaltır, gözenekleri küçültür ve çizgilerin görünümünü azaltır. Ameliyatsız Yüz Gençleştirme, genel cilt tonunu, parlaklığını ve elastikiyetini artırır.

Uygulama için kullanılan Ameliyatsız Yüz Gençleştirme makinesi, üst dermis 1.5 mm, alt dermis 3.00 mm ve SMAS (yüzeyel kas aponevrotik sistemi) 4.5 mm’yi hedefler. SMAS, kas ve yağ arasında yer alan bir tabakadır. Ameliyatsız Yüz Gençleştirme, bu katmanı herhangi bir cerrahi insizyon olmadan hedefler ve yüz germe işleminin gerçekleşmesine olanak verir. Bu, herhangi bir risk veya iyileşme süreci olmadan mükemmel sonuçlar elde edebileceğiniz anlamına gelir. Uygulama kısa sürer ve sonuçlar hemen görülür.

Vücut İçin Uygulamalar Nedir?

Vücut için kullanılan Ameliyatsız Yüz Gençleştirme uygulamasında 9 mm ve 13 mm kartuşları kullanılır, burada Ameliyatsız Yüz Gençleştirme enerjisi yağ hücrelerini hedeflemek ve yok etmek için kullanılır. Ameliyatsız Yüz Gençleştirme vücut şekillendirme gebelik sonrası istenmeyen yağlar, karın yağları, uyluk ve kalçadaki inatçı yağların yok edilmesi için idealdir. Ameliyatsız Yüz Gençleştirme, hem incelmeyi sağlar, hem de cildi sıkılaştırır.

Tek bir seans yeterli olabileceği gibi kişiden kişiye göre değişmekle beraber birden fazla seans da Ameliyatsız Yüz Gençleştirme uygulamasında gerekli olabilmektedir. Seans sayısı hastanın problemlerinin derinliğine bağlıdır ve 1 ay aralıklarla gerçekleştirilebilir. Ancak yaklaşık 30 dakika süren bu işlem sonrasında hasta günlük yaşantısına geri dönebilmekte, bu sırada ise kollajen uyarımı gerçekleştiği için sıkılaşma devam etmektedir.